15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 http://super-tovar.com.ua 300

Психологія сучасної сім’ї

психологія сучасної сім'ї
0 Коментарі

Сучасна сім’я — явище складне з психологічної точки зору. В основі сім’ї лежить не тільки любов, а й психологічний комфорт членів сім’ї. Психологічний клімат в сім’ї визначає повагу, спілкування в сім’ї і ставлення членів сім’ї один до другу.

Комфортная обстановка безпосередньо залежить від характеру подружжя і взаємних інтересів. Тут діє принцип рівноправності, пара, яка створила сім’ю повинна розвиватися гармонійно. У такій сім’ї дитина росте доброзичливою і життєрадісним і відчуває себе комфортно. Заради дітей подружжя повинні постаратися створити сприятливу психологічну атмосферу.

сучасна сім'я

Як визначити позитивний клімат в родині? Загальні інтереси, спільні прогулянки і походи в кіно, душевні розмови за вечерею — основні ознаки здорового позитивного клімату в родині.

Але існують і інші сім’ї. Зустрічаються сім’ї, в яких, на жаль, не завжди панує розуміння і дружелюбність. В першу чергу це залежить від відносин, які вибудовують відносини між собою, адже саме у них діти вчаться будувати свої відносини.

Постійне з’ясування відносин, сварки і скандали вкрай негативно впливають на психіку дитини, він виростає замкнутий і агресивний, історія в його родині повторюється. Негативний клімат створюється не тільки в неблагополучній або неповній сім’ї, це може торкнутися будь-якої сім’ї: батьки добре заробляють, діти непогано вчаться, але порозуміння між ними немає.

Тут важливо зрозуміти, в чому причина такого нерозуміння. Це можуть бути негативні відносини між чоловіком і дружиною, відсутність спільних інтересів і планів на майбутнє життя.

Сприятливий психологічний клімат в сучасній сім’ї необхідно не тільки створити, але і постійно підтримувати. Основний тягар по створенню сприятливого психологічного клімату в сім’ї лежить на плечах жінки, адже саме вона створює затишок в родині і забезпечує домашнє вогнище. Буває так, що члени сім’ї відносяться до домашньої праці жінки, як споживачі.

Повечерявши смачною їжею, приготованою дружиною і мамою, вони повертаються до своїх справ, образи тривають, напруга зростає. Спілкуватися, будувати плани на майбутнє, обговорювати проблеми потрібно не від випадку до випадку, а постійно. Спілкування між дітьми і батьками дуже важливо і зводиться воно не тільки до перевірки шкільного щоденника, потрібно шукати спільні теми для розмови.

Загальні інтереси можуть полягати в чому завгодно: цікаві фільми, ігри, туристичні походи. Головне — це комфорт. Подружитеся з друзями вашої дитини. Дуже добре допомагають налагодити психологічний клімат в родині сімейні традиції. Традиції допомагають цікаво проводити час, в родині з’являються загальні теми для розмови.

Комфортна психологічна обстановка в сім’ї — це основа успішного шлюбу ..


Психологія сучасної сім’ї: 0 comments

  Add comments

  Попереднє
  Наступне

  0 Коментарі

   Відповісти

   тринадцать − 6 =