15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 http://super-tovar.com.ua 300

Пуансетія — Різдвяна зірка

різдвяна зірка
0 Коментарі

Пуансетія відноситься до роду молочаев, родом з Мексики і так само, як всі молочаї отруйна, але почали вирощувати цю рослину не тільки за красу, а й як лікарський. Однак, якщо у вас є маленькі діти, краще не заводити його у себе в квартирі.

У народі цю рослину відомо більше як Різдвяна або Вифлиємський зірка, але не за квітка, досить непоказний, а за яскраві червоні, білі або жовтуваті приквітки на тлі темно — зеленого листя, що за формою нагадують зірку, які після цвітіння за два місяці красу свою втрачають . Цвіте пуансетія напередодні Різдва. Після цвітіння поставте горщик з рослиною в темне місце.

пуансетія квітка

Догляд за пуансетії

Особливо примудрялися, доглядаючи за цією квіткою, не треба.

Любить яскраве світло, але не пекуче сонце. З вересня світловий день для неї повинен бути не більше десяти годин. Якщо цього не дотримуватися, то квітів до Різдва ви не отримаєте. Бережіть цю рослину від протягів.

Поливати влітку необхідно рясно. Взимку поливати треба помірно, а після цвітіння поливати стільки, щоб не допустити пересихання грунту. Пуансетії шкідливий сухе повітря, тому її необхідно обприскувати.

Обрізку проводять навесні, зрізуючи пагони наполовину і поливають теплою водою, а як тільки рослина рушить в зростання, можна його пересадити.

Підживлення треба проводити один раз в два тижні, чергуючи органіку і мінеральні, але тільки влітку, а після цвітіння їх треба припинити зовсім. Навесні знову починати підгодовувати після того, як обрізані пагони підуть у ріст.

Пуансетія розмножується весняним живцюванням, для чого заготовлюються черешки розміром до восьми сантиметрів з четирьмя- п’ятьма листками. Потримати їх хвилин десять в теплій воді і помістити під плівку, в підготовлену вологий грунт, регулярно провітрюючи. Поливати не треба, досить обприскування. Утримувати до вкорінення, приблизно два місяці, в теплому прітенённом місці.

Вкорінені живці розсаджують в горщики, використовуючи дренаж. Тижнів через два можна виконати прищіпку.

Як би простий не був догляд за цим дивним квіткою, є і свої проблеми:

 • загнивання коренів — результат перезволоження, не допускайте застою води в піддоні;
 • в результаті дії пекучого сонця, на листках з’являються опіки, розмістіть рослину в затіненому місці;
 • при різких коливаннях температури жовтіють або опадає листя, не допускайте цього;
 • при появі шкідників (щитівка, павутинний кліщ, борошнистий червець), їх змивають мильним розчином і обмивають під душем, уникаючи попадання вологи в горщик з рослиною, повторювати процедуру до зникнення шкідників.

Пуансетія — Різдвяна зірка: 0 comments

  Add comments

  Попереднє
  Наступне

  0 Коментарі

   Відповісти

   шесть − 2 =