15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 http://super-tovar.com.ua 300

Виховання за правилами і без

Виховання за правилами
0 Коментарі

Як батькам з безлічі програм і методик вибрати ту, свою, яка не відкине дитини своєї обтяжливою обов’язковістю, а, навпаки, викличе інтерес і бажання у дитини освоювати навколишній світ. Перш ніж впроваджувати якусь програму, потрібно якомога більше дізнатися про неї. Опрацювати її теоретично, порівняти з іншими, спробувати уявити свою дитину в ситуаціях, які ця програма передбачає.

А його це? Підійде вона вашому малюкові? Цим потрібно керуватися в першу очередь.Самой популярною системою виховання в Росії є система Монтессорі, впроваджена Марією Мантессорі, лікарем з Італії. Головний принцип методики — дати дитині можливість самому пізнавати світ.

Виховання за правилами

Без напруг і заборон, без примусу і стримування, без порівнянь і авторитету дорослих. Терплячий вихователь лише слід за дитиною, даючи можливість все пробувати і робити самому. Втручається вихователь, коли дитина його попросить. «Допоможи мені» — ось головний принцип і девіз цієї методики. У будь-якому, що працює за цією методикою дитячому садку, малюк потрапляє в особливе середовище, приєднується до дітвори, які прийшли раніше. Групи поділяються за віком: старші наглядають, молодші наслідують і беруть приклад.

Інша методика: вольдорфская педагогіка вважається альтернативою Монтесорі. Хоча обидві переслідують однакові цілі: дати дитині можливість в гармонійному розвитку повністю розкрити весь свій творчий потенціал. Дорослий тут є ідеалом. Педагог, учитель, вихователь веде дитину сходами розвитку і є тим зразком, до якого і потрібно прагнути. У вольдорфском дитячому садку головне — це повернення до природи, творчості, що йде з народних казок, міфів. Велике значення мають народні танці, звичайні і рольові ігри.

Дитина зближується з навколишнім світом, керуючись емоціями і відчуттями, раціоналізм відмітається так само, як і всі засоби зовнішнього впливу: телевізор, радіо, комп’ютер. І ще в цій методиці існує заборона на навчання раніше, ніж з 7 років. До семи років малюк повинен пізнавати світ не розумовий, а через свій власний досвід спілкування з навколишнім його дійсністю.

Існує і ще ряд досить непоганих і широко застосовуваних систем виховання. Який з них скористатися, вибирати вам. Як, втім, і взагалі не згадувати, що десь є якісь методики. Можливо, ви самі захочете виховувати свою дитину, і це буде найбільш підходящим способом вашого взаємодії з ним і розвитку всіх граней закладеного в нього творчого потенціалу.


Виховання за правилами і без: 0 comments

  Add comments

  Попереднє
  Наступне

  0 Коментарі

   Відповісти

   четыре × 2 =