15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 http://super-tovar.com.ua 300

Як виростити хурму з кісточки?

як виростити хурму з кісточки
0 Коментарі

Любителів такого фрукта як хурма багато. Вона продається в магазині, і начебто немає необхідності вирощувати її будинку. Але захоплені люди не шукають легких шляхів. Їм хочеться самим виростити якусь дивину на підвіконні. Спробуйте виростити хурму.

Все починається з кісточки

хурма з кісточки

Для початку виберемо хороший фрукт, з якого добудемо посадковий матеріал, кісточку. Плід вибираємо стиглий з непошкодженою шкіркою. Кісточку сушимо три дні, потім поміщаємо в світлий розчин марганцівки для очищення її від патогенних мікроорганізмів. Якщо через два дні кісточка не виплило, залишаємо її для посадки, якщо спливла, викидаємо. Придатну для проростання кісточку загортаємо в марлю, змочену розведеним соком алое. Розміщуємо марлю в целофановий пакет, потрібно щоб в ньому залишилося повітря, і відправляємо його в холодильник на середню полицю. Насіння знаходяться там пару місяців.

Готуємо землю

Змішуємо навпіл пісок і торф. Злегка змочуємо суміш. Закладаємо кісточку на глибину не більше одного сантиметра. Накриваємо горщик змоченою у воді марлею, що не віджимаючи її. На марлю укладаємо целофановий пакет і ставимо горщик в тепле місце, але так що б сонці, не сушило його. Раз в день відкриваємо горщик для провітрювання на тридцять хвилин. Якщо все зроблено правильно, то через двадцять днів паростки проклюнутся і з’являться на поверхні землі, до цього часу не намагайтеся відкопувати кісточку. Якщо через місяць паросток не зійшов, легенько відкопайте землю навколо і подивіться на кісточку. Буває, що паросток починає прокльовується, але йому не вдається скинути з себе кісточку. Акуратно зніміть її, не пошкодивши рослина.

Пересаджуємо

Якщо ви садили відразу кілька кісточок, а зазвичай так і робиться, то коли рослина, досягнуть позначки, в п’ятнадцять сантиметрів, їх пора розсаджувати. Робити це потрібно максимально акуратно, щоб не пошкодити прикореневу систему. Поки ваше рослина не підросло, накривайте його обрізаної пластикової пляшкою. Кілька разів в день рослина провітрювати і обприскуємо. Поливати не треба, тільки два рази в тиждень змочуємо землю під час обприскування. А вже рослина двох місяців перевалюємо з грудкою землі в горщик більшого розміру, для постійного місця проживання. Зверху землю присипаємо тирсою.

Рослина починає плодоносити через сім років. Під час цвітіння потрібно виносити його в тінь для запилення бджолами. Рослина любить тепло і вологу. Тримайте його нема на сонячній стороні будинку і хоча б два рази на тиждень обприскуйте.


Як виростити хурму з кісточки?: 0 comments

  Add comments

  Попереднє
  Наступне

  0 Коментарі

   Відповісти

   четыре × 4 =