15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 http://super-tovar.com.ua 300

Як зменшити навантаження на очі

зменшити навантаження на очі
0 Коментарі

Міцно увійшли в нашу професійну діяльність комп’ютери, змушуючи більше або менше часу проводити за роботою на ньому. Якщо у вас є слабкість зорового органу, працюючи з монітором тривалий час, може значно погіршитися зір.

Поширені зараз рідкокристалічні монітори створені менш шкідливими для очей, ніж пішли в минуле ЕПТ. Однак навіть РК-монітори вимагають правильного налаштування і експлуатації, щоб робота за ними не дала ускладнень на зір.

Монітор на роботі

навантаження на очі

На роботі ви не можете вибирати технічні характеристики монітора, так як використовуєте техніку, надану вам підприємством. Але ви можете дотримуватися санітарно-гігієнічних правил користування ПК та налаштовувати параметри екрану.

Відомо, що при роботі з різними дисплеями, очі втомлюються в різному ступені. Це відбувається не обов’язково через погану якість монітора. Можливо, він просто неправильно налаштований. Перша ознака цього — відчуття дискомфорту очей в процесі роботи, швидка їх стомлюваність. Спробуйте зробити налаштування дисплея.

Необхідно встановить комфортну яскравість для очей. Вона повинна бути знижена. Занадто яскравий екран збільшує навантаження для зору. Яскравість дисплея не повинна сильно відрізнятися від робочої поверхні стола (не повинна бути більше 1: 3).

Перевірте частоту оновлення монітора. Для сучасних рідкокристалічних моніторів рівень частоти не такий критичний, як для ЕПТ, але він повинен бути комфортним.

Моіитор дома

Використовуйте для налаштування програми Nokia Monitor Test, Clear Type.

Якщо вам необхідно купити комп’ютер для домашнього користування, необхідно ще приділити увагу технічним характеристикам, що купується монітора. Він повинен мати гарне дозвіл, достатній розмір діагоналі — 17, 19, 20 дюймів. Сьогодні також дуже поширені нетбуки, з якими доводиться працювати в дорозі, наприклад, на роботу. Параметри екранів цієї техніки дуже малі, що не створює комфортних умов для вашого зору. Зайву напругу може відбитися на погіршенні зору.

Санітарно-гігієнічні правила містять такі норми.

 • Відстань від монітора до очей має бути 50-70 см.
 • Ви не повинні спостерігати відсвічують відблисків на екрані.
 • Верхня частина екрана повинна бути розташована на рівні очей.
 • Перерви повинні бути у вашій роботі 10-15 хвилин кожні 1-2 години.
 • Більше 5 годин не можна безперервно працювати на ПК. Необхідна перерва в 1 годину.
 • Необхідно робити вправи для очей, що знімають напругу.
 • Гімнастика для очей при роботі за комп’ютером.

Як зменшити навантаження на очі: 0 comments

  Add comments

  Попереднє
  Наступне

  0 Коментарі

   Відповісти

   один + 15 =