15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 http://super-tovar.com.ua 300

Які трави збирати на Трійцю?

які трави збирати на трійцю
0 Коментарі

Свято Трійці шанували в народі здавна. Ще в язичницькі час було прийнято його святкувати і прославляти духів природи.

У цей день приносилися дари русалками, лісовими духам. З появою християнства свято стало називатися Днем Святого духа, з’явилися дещо інші традиції з його відзначення.

збираня трав на трійцю

У Трійцю будинки і храми прикрашають зеленню, яка символізує енергію життя, що активізувалася навесні. Трави, гілочки берези, верби, жостеру, принесені для прикраси будинку, повинні стояти там три дні, а потім їх треба викинути, так вони свою функцію виконали.

Згідно древнім традиціям в цей день треба збирати цілющі трави. За повір’ям саме в цей день вони мають магічну силу. Трави можуть бути будь-які, яким прийшов час для збору — це залежить від кліматичних умов.

Але найголовніше, в Трійцю прийнято заготовлювати чебрець або богородскую траву, якій раніше прикрашали ікони Божої матері, звідси і пішла її назва. Вона в цей період цвіте і якраз набирає свою силу.

Збирають чебрець в першій половині дня, сушать в добре провітрюваному приміщенні, в тіні, розклавши траву тонким шаром на рівній поверхні. Можна розвісити пучечки, але в тих же умовах.

Всі, хто любить готувати, знають, що чебрець, друга назва чебрець — це прекрасна ароматна спеція, яку використовують для м’яса і риби. Особливо цікавим виходить смак шашлику, якщо його замаринувати з використанням чебрецю.

Ще це прекрасне лікарський засіб незамінне при захворюваннях дихальних шляхів, при застуді в цілому, при профілактиці і лікуванні чоловічих захворювань. Для профілактичних цілей можна пити чай з чебрецю з незначним додаванням інших трав: материнки, м’яти, шипшини. При цьому чебрець повинен становить основу чаю, а інші компоненти можна міняти.

Трава містить ефірні масла, дубильні речовини і цілий комплекс органічних кислот. Але аромат ефірних масел привертав і привертає в тим’яну найбільше. У стародавній Греції жерці використовували цю траву як фіміам, тобто її сушили і підпалювали. Таким чином, активізували очисні властивості рослини.

Щоб отримати ароматне чабрецеве масло, треба взяти очищене рослинне масло, краще оливкова, і покласти в нього подрібнену траву. Після цього дати настоятися траві місяць і можна використовувати, як антисептичний, розслаблюючу засіб або як приправу.

Маги і чаклуни в давні часи і зараз використовують чебрець для захисту від злих духів, від пристріту, псування, в любовної магії. Існує думка, що чебрець при тривалому вживанні може викликати неприязнь до алкоголю, тому його використовують для лікування алкоголізму.

Ще на Трійцю існує традиція плести з квітів вінки, які вважалися оберегами. Дівчата раніше залишали такі вінки в лісі в якості подарунків для русалок, щоб вдало вийти заміж. Крім усього, в ці дні можна було гадати на женихів.


Які трави збирати на Трійцю?: 0 comments

  Add comments

  Попереднє
  Наступне

  0 Коментарі

   Відповісти

   восемнадцать − 18 =