
А чи не з’їсти мені що-небудь смачненьке! Вам ця фраза знайома? Часом ми їмо не чуючи голоду, їмо коли нудно або сумно, поганий настрій або просто дивимося телевізор. У всіх бувають дні, коли ми сердимося на весь світ, нас дратує будь-яке сказане нам слово, і ми ображаємося на самі абсурдні речі. Щоб трохи упокоїтися «заїдає» стрес. Шоколад, солодощі і всяку смакоту трохи підвищують настрій, і ми все частіше вдаємося до цього методу. Дехто називає таку звичку як «пристрасть знімати стрес їжею».
У моменти сильного емоційного напруження ми кидаємося в одну з двох крайнощів — деякі не в змозі проковтнути навіть маленький шматочок і харчуються «святим духом», а інші, яких як мені здається більшість, в стресових ситуаціях їдять за двох, а часом і трьох. У моменти душевних хвилювань намагаємося щось зробити, але не виходить, зате завжди виходить щось «зжерти», та й ніби при справі.
Однією з причин «заїдання стресу» є те, що з народження людина звикає до того, що їжа не тільки втамовує голод, а й позбавляє від негативних емоцій — плаче дитини прикладають до грудей і, відчуваючи тепло і спокій матері, він заспокоюється, при цьому , не завжди відчуваючи голод. Поступово заспокоюватися їжею входить в звичку, від якої вкрай складно позбутися.
Дитина хворіє або забився на прогулянці і його розлад і досаду батьки так само намагаються зняти шоколадкою або іншим ласощами. А на перший погляд найкращим способом підняти настрій або заохотити за хорошу поведінку є сходити в кафе з гарячим шоколадом або морозивом.
Подібні асоціації залишаються на все життя, а їжа перетворюється не в спосіб угамування голоду і насичення організму необхідною йому енергією, а святом або розвагою.
З наукової точки зору лікарі можуть нам розповісти, що солодкий перекус стає причиною надлишку глюкози в крові, підшлункова залоза негайно на це реагує виробництвом інсуліну. Рівень цукру в крові стає нижче норми, а ми починаємо відчувати голод і бажання з’їсти що-небудь солоденьке. Виходить якесь замкнуте коло.
Поступово ми впадаємо в залежність від їжі, а в результаті зовсім скоро скажімо фразу «мені нічого вдягти, так як деякі речі абсолютно логічно стають малі». Ця новина навряд чи когось обрадує і скоріше хочеться про це забути і відповідно підвищити собі настрій чимось смачненьким.
Замінити постійні перекуси можна яблуком, сухофруктами або шматочком сиру. Смачно, правда? Але яке від цього задоволення в порівнянні з бутербродом з ковбасою або шоколадкою з горішками!
Звичка заїдати стрес: 0 comments
Add comments
Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.